EuroFundusze w Krotoszynie - Blogowa Mapa przemian: "Razem z Tobą będę sobą"

czwartek, 22 listopada 2012

"Razem z Tobą będę sobą"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie realizuje projekt systemowy pt.: "Razem z Tobą będę sobą" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja projektu trwa od 01.05.2008r. i przewidziana jest do 31.12.2013r. Jednak co roku składany jest nowy wniosek o dofinansowanie realizacji projektu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
W 2012 roku beneficjenci zostali podzieleni na 3 grupy: 40 osób niepełnosprawnych, 15 bezrobotnych kobiet, 20 osób sprawujących pieczę zastępczą.

Do kogo jest skierowany?
- osób niepełnosprawnych
- nieaktywnych zawodowo lub zatrudnionych, zagrożonych wykluczeniem społecznym z co najmniej jednego z powodów określonych w art.7 ustawy o pomocy społecznej
- w wieku aktywności zawodowej (15-64 lata)
- korzystających ze świadczeń pomocy społecznej
- zamieszkałych na terenie Powiatu Krotoszyńskiego

Jakie działania dotyczą osób niepełnosprawnych?
- Uwierz w siebie. Trening kompetencji i umiejętności społecznych
- udział w 14-dniowym turnusie rehabilitacyjnym
- "Dźwięk leczy"- warsztaty psychoterapii antystresowej  i przeciwlękowej
- udział w wybranym przez uczestnika kursie zawodowym: kurs kucharza, kurs sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych, prawo jazdy kat. B
- aqua aerobik
- warsztaty filcowania, malowania na materiale itd.

Korzyści: nauka umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz treningu asertywności i umiejętności społecznych, poprawa sprawności fizycznej, rozwój wiary we własne możliwości, przełamanie braku integracji społecznej ze społecznością lokalną.

Jakie działania dotyczą osób sprawujących pieczę zastępczą?
- trening integracji emocjonalnej
- trening komunikacji partnerskiej
- trening kompetencji rodzicielskich
- warsztaty dla rodzin zastępczych dotyczące FASD
- konsultacja dla dzieci z podejrzeniem FASD

Korzyści: poszerzenie kompetencji społecznych u rodziców zastępczych; poznanie swoich emocji, możliwości i ograniczeń; poprawa zarówno relacji z dzieckiem, jak i partnerem.
Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia możliwości dostępu do rynku pracy oraz do integracji społecznej osób zagrożonych marginalizacją społeczną i zawodową.
Dziękujemy Pani Marcie Kowalczyk z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie za udzielenie nam informacji o projekcie :)



źródło zdjęć z warsztatów witrażu: pcpr.krotoszyn.pl

1 komentarz:

  1. Godne pochwaly sa warsztaty dla rodzin sprawujacych piecze zastepcza. Specyfika problemow,z jakimi moga sie  spotkac na co dzien, sprawia,ze rodzice nie maja mozliwosci podniesienia kompetencji. Dzieki unijnym warsztatom moga podniesc kompetencje rodzicielskie, a tym samym miec poczucie pelnego spelnienia w swojej roli.

    OdpowiedzUsuń

Promocja Krotoszyna